Jak wypełnić wniosek o kartę kredytową

Karta kredytowato komfortowy, uznany na całym świecie sposób na finansowanie twoich bieżących i specjalnych potrzeb. Jest wygodna, zajmuje niewiele miejsca, a otwiera wiele możliwości. Czy jednak karta kredytowa jest dla każdego? Czy możesz otrzymać kartę bez względu na swoje zarobki? Jakie dokumenty są wymagane? Zapewne masz wiele pytań związanych ze swoją pierwszą, bądź kolejną, kartą kredytową. Zanim się na nią zdecydujesz, warto na nie odpowiedzieć, gdyż niewłaściwie wybrana i użytkowana karta kredytowamoże zaowocować nie tylko kłopotami finansowymi, ale i niechęcią do korzystania z kart w ogóle. Szkoda byłoby nieprzemyślanymi ruchami zmarnować potencjał drzemiący w tym sposobie płatności. Optymalna karta kredytowa przyniesie ci wiele radości, korzyści i spełnionych marzeń.

Najlepsza karta kredytowa

Od czego zacząć ?

Jeszcze nie tak dawno wszelkiej maści banki bardzo chętnie wydawały karty kredytowe znacznemu odsetkowi zainteresowanych i… niezainteresowanych. Zgadza się. Nawet jeśli sam nie przejawiałeś zainteresowania taką formą kredytowania, bardzo możliwe, że pracownik banku sam dzwonił do ciebie próbując sprzedać kartę. Obecnie, wskutek globalnego kryzysu gospodarczego, banki stały się bardziej powściągliwe, jeśli chodzi o wydawanie kart kredytowych, nie jest jednak powiedziane, że nie możesz otrzymać karty, nawet jeśli jesteś w stanie udokumentować jedynie niskie dochody. Jeśli jesteś od lat klientem konkretnego banku, ma on całą twoją historię czarno na białym. Jeśli zatem regulowałeś terminowo swoje byłe zobowiązania, bardzo możliwe, że do wydania karty nie potrzebne będzie żadne dodatkowe zaświadczenie o zarobkach, a jedynie twoja bankowa historia, którą pracownik banku widzi na ekranie swojego komputera. Przy najbliższej wizycie w banku poproś więc o wniosek o wydanie karty kredytowej – pracownik pomoże ci go wypełnić lub zrobi to za ciebie. Wniosek o wydanie karty kredytowej w większości banków możesz też wypełnić elektronicznie. Nie istnieje żaden standardowy formularz dla takiego wniosku – każdy bank dysponuje swoim własnym. Jeśli jesteś klientem danego banku, zapewne zostaniesz poproszony o ustne zadeklarowanie swoich dochodów, bez konieczności udokumentowania czegokolwiek. Jeśli jednak w danym banku pojawiasz się po raz pierwszy, formalności może być więcej. Może, ale nie musi. Najprawdopodobniej jednak będziesz musiał w jakiś sposób przedstawić wysokość swoich dochodów. Bardzo możliwe, że pracownik banku poprosi cię o podpisanie zgody na sprawdzenie twojej historii kredytowej w innych placówkach i na tej podstawie wyda kartę.

Co jeszcze muszę wiedzieć ?

Kiedy już wiesz jak wypełnić wniosek o kartę kredytową, to gotowy prześlij lub oddaj pracownikowi banku. Pytania we wniosku nie są zazwyczaj bardzo szczegółowe i dotyczą wysokości i źródła zarobków, rodzaju umowy o pracę i czasu jej trwania oraz twojej sytuacji osobistej, np. liczby osób na twoim utrzymaniu. Mogą też dotyczyć twoich innych zobowiązań finansowych. Od twoich odpowiedzi zależy nie tylko to, czy karta kredytowazostanie wydana, ale także z jakimi limitem. Banki zazwyczaj oferują limity od tysiąca lub dwóch do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zanim jednak powiesz „tak” nowej karcie, upewnij się, że jest ci potrzebna, optymalnie dobrana do twoich potrzeb i stylu życia, a także przyznana na korzystnych warunkach. Zastanów się też, czy chcesz móc płacić nią za internetowe zakupy bądź w sklepach i restauracjach czy kredytować w ten sposób coś innego w dłuższym okresie czasu. Jeśli karta kredytowa jest ci potrzebna jedynie po to, by kupić nowy samochód lub zapłacić za egzotyczne wakacje, zastanów się nad innymi formami kredytowania. Główną zaletą kart kredytowych jest bowiem kilkudziesięciodniowy okres bez odsetkowej spłaty. Jeśli natomiast chciałbyś spłatę całości zadłużenia rozłożyć na kilka czy kilkanaście miesięcy, karta kredytowa w porównaniu z innymi formami kredytowania, jak choćby pożyczki gotówkowe, będzie zwyczajnie droga.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Karty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>